Univerzalna sportska škola

Tjelesno je vježbanje u školskoj dobi važan čimbenik pravilnog rasta i razvoja djece, budući je poznato da se pomoću organiziranih tjelesnih aktivnosti potiče ne samo motorički i fizički, već i psihološko-emocionalni i socijalni razvoj djece. Program je namijenjena djeci od šeste do desete godine života, odnosno učenicima od prvoga do četvrtoga razreda osnovne škole. Cilj programa univerzalne sportske škole uključivanje je što većeg broja najmlađih učenika u sportske i tjelovježbene aktivnosti, djeca pod stručnim nadzorom kineziologa, igrajući se na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način, uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih sportova. Univerzalna sportska škola za svu djecu potpuno besplatna i predstavlja najveći sportski program u Republici Hrvatskoj. Sa provođenjem programa započeli smo u šk.god. 2007./8. u 3 odjeljenja, a u šk.god. 2017.-2018. osigurali smo sredstva za provođenje programa u 36 odjeljenja, odnosno 900 djece!

Opće informacije USŠ

Upute voditeljima USŠ-a

Izvješće-mjesečno-voditelj-USŠ

suglasnost roditelja

Izjava ravnatelja

Plan i program USS

ODJELJENJA:

br

škola

voditelj

1. OŠ Kamenica Andreja Komes
2. PŠ Žarovnica Andreja Komes
3. OŠ Lepoglava Irena Premuž
4. OŠ Tužno Alen Malnjak
5. OŠ Ivanec I. Nevenka Čaklec
6. OŠ Ivanec II. Nevenka Čaklec
7. PŠ Salinovec Ivan Hrg
8. OŠ Svibovec Snježana Karan
9. OŠ Visoko Janko Gušić
10. OŠ Petrijanec Dubravko Banek
11. OŠ IV. Varaždin I. Marko Žganec
12. OŠ IV. Varaždin II. Marko Žganec
13. OŠ V. Varaždin Lovorka Maruševec
14. OŠ Martijanec Davor Vuk
15. OŠ Šemovec Damir Popović
16. OŠ Klenovnik Josipa Polančec Štimec
17. OŠ III. Varaždin I. Darko Cvek
18. OŠ III. Varaždin II. Darko Cvek
19. OŠ Novi Marof I. Tomislav Horvatić
20. OŠ Novi Marof II. Marta Žugec
21. PŠ Remetinec Tomo Horvat
22. OŠ II. Varaždin Valentina Balažinec
23. OŠ Vinica I. Velimir Žganec
24. OŠ Vinica II. Velimir Žganec
25. OŠ Jalžabet Ante Sudec
26. PŠ Kelemen Ante Sudec
27. OŠ Ludbreg I. Andrija Ivančić
28. OŠ Ludbreg II. Marija Balent Kemec
29. OŠ Ludbreg III. Marija Balent Kemec
30. OŠ Maruševec Slaven Štefanec
31. OŠ Kneginec Gornji I. Zoran Jeftić
32. OŠ Kneginec Gornji II. Emerik Večerić
33. OŠ Bednja Marko Vrtar
34. PŠ Vrbno Marko Vrtar
35. OŠ Ljubešćica Biserka Topolovec
36. OŠ Trnovec Dragutin Dolenec

 

© ŠŠS Varaždinske županije 2011